Menu

Mobilne premiery od Adobe - Adobe MAX 2014

W trakcie właśnie trwającej konferencji Adobe MAX 2014 w Los Angeles (Kalifornia, USA) firma Adobe prezentuje nowe wersje swoich flagowych i najbardziej znanych programów, ale także prezentuje zupełnie nowe narzędzia i usługi. Zapraszamy na pierwszą część podsumowania zmian w świecie Adobe Creative Cloud 2014.

Adobe-MAX-2014-mobile-apps

Jako że zmian jest sporo nasze podsumowanie podzieliliśmy na kilka części. Zaczniemy od największej z nich, czyli świata mobilnego.

Firma Adobe podczas tej aktualizacji położyło spory nacisk na spójność pracy pomiędzy aplikacjami oraz urządzeniami, a także na wzmocnienie możliwości pracy na urządzeniach mobilnych.

Aplikacje na urządzenia mobilne zostały podzielone na rodziny aplikacji, które związane są z poszczególnymi aplikacjami desktopowymi i tak oto od dziś możemy się cieszyć aplikacjami takimi jak:

Aplikacje mobilne z rodziny Adobe Illustrator CC

illustrator-draw-miniIllustrator Draw - aplikacja na urządzenia IPad do służąca do tworzenia rysunków wektorowych. Aplikacja połączona jest w pełni z innymi usługami Creative Cloud, posiada możliwość przesyłania projektów do Illustratora oraz Photoshopa. Aplikacja wspiera w pełni również narzędzia takie jak Adobe Ink oraz Adobe Slide. Projekty stworzone w Adobe Draw można eksportować bezpośrednio do swojego profilu w serwisie Behance.

illustrator-line-miniIllustrator Line - aplikacja została zaprezentowana już w czerwcu, współpracuje z Adobe Slide oraz Ink - służy do tworzenia projektów wektorowych.

 

Aplikacje mobilne z rodziny Adobe Photoshop CC

photoshop-mix-miniPhotoshop Mix - program dostępny na iPhony oraz iPady. Służy do podstawowego łączenia obrazów ze sobą, edycji i poprawiania zdjęć i grafik. Aplikacja daje możliwość dzielenia się projektami na Behance i integruje się z usługami Creative Cloud.

photoshop-sketch-miniPhotoshop Sketch - program służący do rysowania przy pomocy predefiniowanych pędzli  jak również pędzli autorskich. Możliwość eksportu plików PSD wprost od Photoshopa CC

lightroom-mobile-miniLightroom Mobile - wersja mobilna znakomitego i znanego wszystkim fotografom programu Lightroom dająca możliwość zarządzania bibliotekami zdjęć oraz ich edycji i poprawiania.

Aplikacje mobilne z rodziny Adobe Premiere CC

premiere-clip-miniAdobe Premiere Clip - czyli potęga Adobe Premiere Pro CC na iPad i iPhone. Możliwość edycji i montażu filmów oraz integracja pracy z desktopowa wersją Adobe Premiere Pro CC.

Aplikacje mobilne służące do gromadzenia inspiracji

adobe-color-miniAdobe Color CC (kiedyś Adobe Kuler) - służy do tworzenia schematów kolorów ze zdjęć i natury.

 

adobe-brush-miniAdobe Brush CC - służy do przekształcania grafik na pędzle, z których można korzystać w programach Photoshop, Illustrator oraz Photoshop Sketch. Aplikacja na Ipad i iPhone.

 

adobe-shape-miniAdobe Shape CC - tworzy ze zdjęć grafiki wektorowe do edycji i użycia w Adobe Illustrator oraz Illustrator Draw.

 

Wszystkie aplikacje dostępne są dla subskrybentów usług Creative Cloud.

creative sdk

Jak pewnie zauważyliście wszystkie aplikacje zaprezentowane przez Adobe są kompatybilne z iPadami i/lub iPhonami, jednak wkrótce to może się zmienić a to dzięki zaprezentowaniu również środowiska Creative SDK w wersji beta, dzięki któremu wszyscy użytkownicy otrzymują możliwość tworzenia nowych aplikacji mobilnych, które integrują się z usługami Adobe Creative Cloud.

Czekamy na Wasze komentarze odnośnie zmian i nowości i zapraszamy Was do oglądania streamu live s oficjalnej prezentacji podczas Adobe MAX 2014:

ADOBE MAX 2014 - LIVE STREAM

Więcej o nowościach w kolejnej części podsumowania.

Oficjalny Press release: Adobe Takes Creativity Mobile at MAX 2014

Emil Gawin

Od zawsze interesujący się tworzeniem obrazu i wprawianiem go w ruch na wszelkie sposoby. Poczynając od malarstwa czy rysunku, przez animację i motion design a na filmowaniu i postprodukcji kończąc. Od kilku lat dzielę się wiedzą działam w internecie oraz poza nim staram się tworzyć społeczność ludzi twórczych.

Jednocześnie pracuję w "branży" tworząc animacje, i inne ruchome obrazy.

Znajdziecie mnie na Google+ i Twitter

Strona: splaszfx.pl/

Komentarze  

 
0 # Piotr Krze 2014-10-06 19:58
w oswiadczeniach prasowych brzmi to swietnie, zacznij na jednym urzadzeniu i dokoncz na innym, ciekawe jak to bedzie sie sprawdzac w praktyce i czy gra bedzie warta przyslowiowej swieczki, Lightroom mobile jakos nie przypadl mi do gustu, chodz idea lezenia na kanapie z ipadem w reku i edytowania/popr awiania zdjec jest kuszaca, to jednak wole siedziec przy moim "centrum dowodzenia", ale super ze cos robia, zabieram sie za testowanie Adobe Premiere Clip
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
 
 
0 # Emil Gawin 2014-10-06 20:58
Już od dziś możesz testować wszystkie te aplikacje więc łatwo się będzie przekonać czy te zalety wyglądają dobrze tylko na papierze czy również sprawdzają się w życiu.
Myślę jednak że te aplikacje należy traktować nie tyle jako pełnoprawne zamienniki aplikacji desktopowych aplikacji ale bardziej jako:
- z jednej strony jako początek drogi i początek wdrożenia zastosowań mobilnych które będą się rozwijały razem z rozwojem urządzeń mobilnych
- a z drugiej jako swoiste"zajawki " aplikacji desktopowych dzięki którym osoba która może nigdy nie zerknęła by na "poważne" programy Adobe czy nie zainteresowałab y się tworzeniem... dzięki pobraniu - czasem może przypadkiem mobilnej apki adobe wejdzie w świat tego oprogramowania i tworzenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt