Menu

Adobe Creative Cloud 2014 - podsumowanie

Uff… właśnie się zakończyła oficjalna prezentacja najnowszych produktów ze stajni Adobe o nazwie Creative Cloud 2014. Poniżej zapraszamy was do zapoznania się z naszym krótkim podsumowaniem najważniejszych nowości w świecie Adobe.

adobe cc 2014 news

Wszystkie zmiany można podsumować używając słowa INTEGRACJA - nowa odsłona wszechświata Adobe to jeszcze większa integracja oprogramowania z chmurą, integracja z urządzeniami mobilnymi oraz integracja ze sprzętem od Adobe (o tym za chwilę).

Aktualizacja obejmuje 14 aplikacji desktopowych zintegrowanych z Creative Cloud, aktualizację Lighroom i Edge Reflow, oraz nowe produkty mobilne oraz sprzęt.

Większa wydajność Adobe CC 2014

Zwiększona wydajność silnika Mercury w programie Photoshop CC.

Udoskonalony silnik Mercury Playback Engine w Premiere Pro CC, wsparcie dla nowych kart graficznych opartych na OpenGL oraz OpenCL, (więcej na temat zmian w Premiere Pro 2014 znajdziecie tu: http://motionfreaks.pl/teksty/newsy/item/895-co-nowego-w-adobe-premiere-pro-nab-2014)

Przyspieszenie wydajności w programie Illustrator zapewniające 5-10 razy szybszy rendering grafiki wektorowej

64 bitowa wersja Adobe Muse CC

Udoskonalenie środowiska pracy

Photoshop - linkowanie warstw Smart Objects i współdzielenie ich pomiędzy wieloma dokumentami i możliwość zlinkowania ich do wspólnego miejsca

Illustrator - Live Shapes, dzięki którym możesz w prosty sposób przekształcić prosty kwadrat w bardziej skomplikowane figury i w razie potrzeby powrócić przy pomocy kilku kliknięć do pierwotnego kształtu

Dreamveawer - Quick View (szybki podgląd) pozwala w trakcie pracy w prosty sposób nawigować i modyfikować strukturę HTML strony, a dzięki widokowi drzewa projektu sprawnie wybierać edytować i przemieszczać elementy

After Effects - nowe funkcje aplikacji wideo między innymi Live Text Templates pomiędzy AE i Premiere Pro - więcej na ten temat: http://motionfreaks.pl/teksty/newsy/item/894-adobe-after-effects-nowe-funkcje-nab-2014

Adobe Creative Cloud 2014 mobilnie

Adobe Sketch – aplikacja dla iPada będąca szkicownikiem – do użycia wraz z Adobe Ink

Adobe Line – aplikacja dla iPada służąca do tworzenia bardziej technicznych rysunków – do użycia wraz z urządzeniami Adobe Ink i Adobe Slice

Adobe Photoshop Mix – aplikacja służąca do zaawansowanej edycji zdjęć z poziomu iPada

Sprzęt od Adobe

adobe hardware tools

Zapowiedziany w bardzo wczesnej fazie rok temu w tej chwili trafia do sprzedaży sprzęt od firmy Adobe. Do sprzedaży trafiają:

Adobe Ink (w fazie projektowej pod nazwą Project Mighty) - aluminiowy stylus przeznaczony do pracy z iPadem, dzięki któremu możemy szkicować i rysować będąc jednocześnie podłączonym do naszego konta Creative Cloud i całej naszej prywatnej bazy rysunków, zdjęć czy schematów kolorów.

Adobe Slice (w fazie projektowej pod nazwą Project Napoleon) - wielofunkcyjna cyfrowa linijka do pracy z iPadem oraz Adobe Ink. Przeznaczony do precyzyjnego rysowania.

Adobe Sketch i Adob Ink będą dostępne w sprzedaży w cenie 199,99 dolarów. Produkty będą dostępne na terenie USA w dniu premiery oraz w późniejszym terminie w innych częściach świata.

To tyle w bardzo dużym i telegraficznym skrócie. Wkrótce omówimy bardziej precyzyjnie najbardziej nas - i mamy nadzieję, że również i Was - interesujące programy i funkcje. Jeśli macie jakieś pytania, uwagi, sugestie odnośnie nowości lub konkretnych funkcji w programach h- pytajcie, a postaramy się odpowiedzieć.

Więcej na temat nowości: Adobe Blogs

Strona produktu:  Adobe.com

Emil Gawin

Od zawsze interesujący się tworzeniem obrazu i wprawianiem go w ruch na wszelkie sposoby. Poczynając od malarstwa czy rysunku, przez animację i motion design a na filmowaniu i postprodukcji kończąc. Od kilku lat dzielę się wiedzą działam w internecie oraz poza nim staram się tworzyć społeczność ludzi twórczych.

Jednocześnie pracuję w "branży" tworząc animacje, i inne ruchome obrazy.

Znajdziecie mnie na Google+ i Twitter

Strona: splaszfx.pl/

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt