Menu

Dodatki HitFilm w Adobe After Effects

Niedawno firma FX Home zupełnie za darmo rozdawała swój program HitFilm 2 Express, a w tej chwili - co nie jest małym zaskoczeniem - firma ogłosiła, że już wkrótce ich dodatki/pluginy będą dostępne w programach Adobe After Effects, Premiere Pro, Final Cut Pro i Vegas Pro.

Volcano-AE-clean-hitfilm mini

To dość zaskakująca sytuacja, gdy firma, która tworzy program nazywany konkurencją dla chociażby dla After Effects - wydaje paczkę pluginów ze swojego flagowego produktu. FX Home jednak tłumaczy to chęcią zapoznania użytkowników AE, PPro czy FCP ze środowiskiem pracy HitFilm.

Czy używanie pluginów HitFilm w After Effects ma sens?

To prawda, że większość tego, co oferują pluginy w programie HitFilm jest osiągalne w Adobe After Effects w ten czy inny sposób, a jeśli nie w samym programie to powstały już pluginy firm trzecich, które to gwarantują. Dlaczego więc powstaje taki pakiet dodatków i czy warto się nim zainteresować? Powodów może być kilka, a wśród nich można wymienić:

- Pluginy HitFilm są przede wszystkim proste - proste w obsłudze i bardzo mocno skupione na robieniu dobrze jednej rzeczy, do której są przeznaczone. Dzięki temu można szybko uzyskać zamierzony efekt bez zbędnej klikaniny.

- Dodatkowo wszystkie efekty są w pełni wspierane przez GPU - co jak wiemy zdecydowanie przyspiesza pracę i renderowanie

- Wszystkie dodatki są 16 bitowe, co jest złotym środkiem pomiędzy szybko działającymi 8 bitami , a bardzo efektownymi, ale zasobożernymi 32 bitami.

Lion-comparison-AE-clean-hitfilm mini

Co będzie oferować paczka pluginów HitFilm?

- ponad 130 pluginów HitFilm

- dodatki są kompatybilne z Adobe After Effects, Adobe Premiere Pro, Final Cut X, Motion i Sony Vegas Pro.

- wszystkie dodatki wspierane są przez GPU

Co jest bardzo ciekawe to fakt, że kupując paczkę dodatków HitFilm raz możemy instalować ją na wszystkich używanych przez nas systemach operacyjnych oraz programach edycyjnych. W paczce znajdą się dodatki z zakresu efektów wizualnych, compositingu, korekcji koloru, efektów cząsteczkowych oraz  flar i świateł.

Vibrance-PR--clean-hitfilm mini

Ile za HitFilm Plugins zapłacimy?

Firma zaprezentuje swój nowy produkt w trakcie właśnie rozpoczynających się największych na świecie targów sprzętu i oprogramowania NAB 2014 w Las Vegas (USA). Dodatki będą dostępne w sprzedaży do końca kwietnia 2014, a ich cena na ten moment została ustalona na 499 dolarów amerykańskich. Firma HitFilm jest jednak znana z ciekawych promocji i nowatorskiego podejścia do klienta, dlatego też można spodziewać się również ciekawych promocji.

FCPX-BW-Grunge-hitfilm mini

I jak? Co sądzicie o takim podejściu do sprawy? Gdy tylko będziemy mieli okazję postaramy się przetestować te dodatki dla Was i zdać naszą subiektywną relację z pracy z nimi w Adobe After Effects i Adobe Premiere Pro.

Więcej na temat: HitFilm Plugins

Emil Gawin

Od zawsze interesujący się tworzeniem obrazu i wprawianiem go w ruch na wszelkie sposoby. Poczynając od malarstwa czy rysunku, przez animację i motion design a na filmowaniu i postprodukcji kończąc. Od kilku lat dzielę się wiedzą działam w internecie oraz poza nim staram się tworzyć społeczność ludzi twórczych.

Jednocześnie pracuję w "branży" tworząc animacje, i inne ruchome obrazy.

Znajdziecie mnie na Google+ i Twitter

Strona: splaszfx.pl/

Komentarze  

 
0 # Konrad 2014-04-10 21:44
Pobrałem program HITFILM w momencie gdy był dostępny za darmo (okolice stycznia chyba). Mam do zainstalowanego na laptopie, mam również instalke tej darmowej wersji. Czy jest możliwość abym odpalił ten program w darmowej wersji którą pobrałęm na nawej stacjonarce?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
 
 
0 # Emil Gawin 2014-04-11 19:01
Darmową wersję możesz oczywiście zainstalować na dowolnej maszynie. W tym celu musisz deaktywować program na poprzednim urządzeniu i aktywować na nowym urządzeniu. Deaktywacji możesz dokonac np. na stronie hitfilm w swoim profilu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt