Menu

DreamTab - tablet do nauki animacji

Dreamworks, amerykańska wytwórnia filmowa znana z takich filmów jak Shrek, Mrówka Z, Madagasar wyszła z inicjatywą stworzenia tabletu dla dzieci do nauki animacji.

dreamworks-dreamtab-for-kids-1

Początkowo Dreamworks urzekało dzieci w kinach, by następnie przy pomocy kreskówek bazujących na największych hitach (Madagaskar) przyciągać je do telewizorów.  Studio postanowiło pójść krok naprzód przenosząc się również na mobilne ekrany. Wraz z Fuhu, firmą odpowiedzialną za serię tabletów Nabi, stworzyło Dreamtab – tablet dla najmłodszych, który został zaprezentowany podczas tegorocznych targów CES Las Vegas.

3024615-inline-s-8-dreamtab-drawing-kids

Zasilany Androidem, wklęsły kształt i silikonowy futerał wspomagający trzymanie to cechy, które niewątpliwie podkreślają dziecięcy charakter urządzenia. Jednak tym, co tak naprawdę wyróżnia Dreamtab spośród innych tabletów są aplikacje otwierające okno prowadzące do świata kreatywności. Jedną z nich jest „Be an Artist”, stworzona przy współpracy z Dreamworks, dzięki której dzieci będą miały możliwość narysowania i zaanimowania od zera swoich ulubionych bohaterów.

Tablet będzie można nabyć w dwóch wersjach – 8 i 12 calowej. Oficjalnych cen jeszcze nie podano, lecz tańszy z nich ma kosztować poniżej 300$. Premiera zapowiedziana jest na wiosnę 2014.

3024615-inline-s-5-dreamtab-drawing-kids

Osobiście jestem zwolennikiem tradycyjnej formy nauki, zaś wszelkie gadżety technologiczne jak najdłużej powinny pozostać poza zasięgiem dzieci.  Za przykład podam mojego młodszego brata, (jeśli to kiedyś przeczytasz to przepraszam :D), który dość wcześnie dorwał się do komputera i obecnie nie widzi niczego innego poza grami. Niestety w dzisiejszych czasach staje się to coraz trudniejsze. Jeśli jednak jest to nie uniknione, to trzeba przyznać, że propozycja DreamWorks wydaje się rozsądnym kompromisem. A wy jak sądzicie, postęp technologiczny ma korzystny wpływ na rozwój dzieci, czy może wręcz przeciwnie?

Komentarze  

 
0 # Robert S. 2014-02-01 15:13
SUPER ;) Wygląda Ciekawie. Choc gdyby wprowadzić ...kolorowe rysiki ;) byloby fajniej i bardzo "klasycznie". Przyznaję również , że wczesne prace z uzyciem technoligii troche upośledzaja jednak z drugiej strony właściwe ich zastosowanie? ;)
W końcu w życiu bedzie już tego wszędzie pełno. Co do gier to niestety trochę moim zdaniem inna, nomen omen "bajka" i sama rozrywka bez elementu edukacji z jakiejkolwiek dziedziny to trochę ślepa droga. Choć przecież są juz zawody gier kompuretowych czy konsolowych z których można się utrzymać i nawet stwierdzenie naszych rodziców "z grania nie wyżyjesz" ma dziś zupełnie inne znaczenie i podkreśla jak ważne jest pasja w tym co robisz i p
rawdziwe zaangażowanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt