Menu

Klasyka polskiego kina na Youtube

Dotychczas chcąc obejrzeć dobry polski film byliśmy skazani na wydania DVD w Empiku, nielegalne źródła w Internecie lub dość skromną ilość pojedynczych tytułów w serwisach VOD. Od dziś się to zmienia. Dwie polskie wytwórnie filmowe TOR i KADR wchodzą we współpracę z serwisem Youtube i na swoich kanałach rozpoczynają publikację klasyki polskiej kinematografii.

StudioFilmoweTOR---YouTube

Od dnia dzisiejszego mamy dostęp do 60 filmów, a wytwórnie obiecują, że baza będzie systematycznie uzupełniana. Wszystkie filmy możemy oglądać całkowicie za darmo, a wpływy z reklam emitowanych przez Youtube wytwórnie będą przeznaczały na cyfrową rekonstrukcję klasyków ora produkcję nowych filmów.  

Studio-Filmowe-KADR---YouTube

W już dostępnej bazie możemy znaleźć takie dzieła jak Trzy Kolory – Kieślowskiego, Ucieczka z Kina Wolność - Wojciecha Marczewskiego czy takie klasyki polskiej komedii jak Rejs, Va Bank czy Seksmisja. Co ciekawe większość filmów jest dostępna globalnie bez ograniczeń terytorialnych.

Mocno polecamy wszystkim kinomaniakom, motion designerów i filmowcom, – jeśli się uczyć to od najlepszych polskich twórców.

Miłego oglądania.  

Profil wytwórni:

TOR

KADR

Emil Gawin

Od zawsze interesujący się tworzeniem obrazu i wprawianiem go w ruch na wszelkie sposoby. Poczynając od malarstwa czy rysunku, przez animację i motion design a na filmowaniu i postprodukcji kończąc. Od kilku lat dzielę się wiedzą działam w internecie oraz poza nim staram się tworzyć społeczność ludzi twórczych.

Jednocześnie pracuję w "branży" tworząc animacje, i inne ruchome obrazy.

Znajdziecie mnie na Google+ i Twitter

Strona: splaszfx.pl/

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt