Menu

Adobe Design Achievement Awards 2013 po raz trzynasty

Firmy Adobe nikomu nie trzeba przedstawiać - wszyscy korzystamy z ich produktów, jednak nie każdy w Polsce słyszał o konkursie Adobe Design Achievement Awards 2013 do wzięcia udziału, w którym zapraszamy. W zeszłorocznej edycji studenci z naszego kraju zaznaczyli swoją obecność, więc i w tym nie powinniśmy pozostawić wątpliwości, który kraj ma najbardziej kreatywnych studentów.

San Jose / Warszawa — 21 lutego, 2013 — Firma Adobe rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń do 13-stej edycji konkursu Adobe Design Achievement Awards (ADAA) adresowanego do najbardziej utalentowanych studentów z całego świata, zajmujących się projektowaniem graficznym, fotografią, ilustracjami, animacją, filmem cyfrowym, programowaniem oraz grafiką komputerową. Wśród ubiegłorocznych uczestników nie zabrakło zdolnych studentów z Polski. Jeden z nich, Piotr Szkałuba został laureatem w kategorii Opakowania.

Adobe-Design-Achievement-Awards-2013---call-for-entries

Konkurs Adobe Design Achievement Awards daje szansę na szybszy rozwój kariery najlepszym studentom uniwersytetów i innych instytucji edukacyjnych z całego świata. W ramach ADAA studenci mogą rywalizować w dwunastu kategoriach m.in. “Animacja” czy “Projektowanie i tworzenie gier”, a złożone projekty pozwolą im na zaprezentowanie swojego talentu przed międzynarodowym gronem ekspertów w dziedzinie projektowania. Zgłaszane do konkursu prace muszą być wykonane za pomocą oprogramowania Adobe. Zgłoszenia będą przyjmowane w dwóch oddzielnych sesjach konkursowych: do 12 kwietnia oraz do 21 czerwca, co zapewni uczestnikom większą elastyczność w zgłaszaniu swoich prac.

W tegorocznej, trzynastej edycji ADAA, wprowadzono nowe kategorie konkursowe: „Projektowanie infografik”, „Elektroniczna publikacja treści”, „Projektowanie dźwiękowe”, „Edycja i postprodukcja”. Nowością jest także możliwość złożenia aż 3 prac w każdej z dwunastu dostępnych kategorii konkursu.

Finaliści konkursu zostaną ogłoszeni we wrześniu 2013, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach ADAA w listopadzie 2013. Zwycięzcy ADAA otrzymają nagrodę pieniężną oraz 2-letnie członkostwo w usłudze Creative Cloud. Creative Cloud oferuje dostęp do wszystkich aplikacji Adobe oraz dodatkowych narzędzi i usług. W ramach usługi użytkownik otrzymuje także 20GB przestrzeni dyskowej w chmurze na swoje pliki. Zwycięzca Grand Prix dodatkowo zostanie objęty programem mentorskim przez jednego z profesjonalistów branży kreatywnej. Po raz piaty przy organizacji konkursu ADAA Adobe współpracuje z organizacją Icograda (International Council of Graphic Design Associations).

Prace laureatów, finalistów oraz zdobywców Grand Prix ze wszystkich edycji konkursu dostępne są do obejrzenia w Galerii ADAA. Więcej informacji o zasadach i terminach nadsyłania prac oraz o dostępnych kategoriach znajduje się na stronie www.adobeawards.com

 

Emil Gawin

Od zawsze interesujący się tworzeniem obrazu i wprawianiem go w ruch na wszelkie sposoby. Poczynając od malarstwa czy rysunku, przez animację i motion design a na filmowaniu i postprodukcji kończąc. Od kilku lat dzielę się wiedzą działam w internecie oraz poza nim staram się tworzyć społeczność ludzi twórczych.

Jednocześnie pracuję w "branży" tworząc animacje, i inne ruchome obrazy.

Znajdziecie mnie na Google+ i Twitter

Strona: splaszfx.pl/

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt