Menu

Lynda kupuje video2brain

Kilka tygodni temu pisaliśmy o wchłonięciu serwisu Behance przez firmę Adobe, co wywołało dyskusję na temat tego typu fuzji i ich wpływu na społeczność. Dziś mamy kolejną informację - tym razem o połączeniu Lynda.com z Video2Brain.

Dla przypomnienia przypomnę, że Lynda to firma stworzona w 1995 roku i od tego czasu zajmująca się tworzeniem kursów i instrukcji wideo do oprogramowania i technologii z dziedzin kreatywnych i biznesu - wśród nich oczywiście kursy do After Effects, Premiere Pro, całej gamy oprogramowania Adobe i nie tylko.

lynda-kupuje-video2brain

Video2Brain to również rozpoznawalna marka europejska marka specjalizująca się w tworzeniu wideo kursów w podobnych branżach, co Lynda, z ta jednak różnicą, że kursy były tworzone nie tylko w języku angielskim, ale także Niemieckim, Francuskim czy Hiszpańskim.

W tej chwili video2brain już jest w rękach Lynda.com i - choć nie ma zbyt wielu oficjalnych szczegółów planowanych działań i zmian związanych z fuzją - to można się domyślać, że może to przynieść zmiany w świecie kursów Lynda.

Mam taką małą refleksję przy tej okazji na temat naszego rodzimego rynku.

Jak myślicie?  - Czy Lynda stanie się multijęzykowa i zacznie tworzyć - lub choć tłumaczyć - kursy w języku polskim? Myślę, że taki krok mógłby trochę namieszać w świecie naszych e-kursów.

A może Lynda się zainteresuje naszymi polskimi twórcami kursów i spróbuje kupić np. Eduweb? Co wy na to?

A może to czas żeby nasze rodzime podwórko zaczęło stabilizować ten rynek i np. Eduweb już myśli o kupieniu innych mniejszych twórców e-kursów z Polski? - Przyznam, że ta koncepcja mogłaby być ciekawa. Co Wy o tym myślicie? 

Firma przejmująca: Lynda

Firma przejmowana: Video2brain

 

Emil Gawin

Od zawsze interesujący się tworzeniem obrazu i wprawianiem go w ruch na wszelkie sposoby. Poczynając od malarstwa czy rysunku, przez animację i motion design a na filmowaniu i postprodukcji kończąc. Od kilku lat dzielę się wiedzą działam w internecie oraz poza nim staram się tworzyć społeczność ludzi twórczych.

Jednocześnie pracuję w "branży" tworząc animacje, i inne ruchome obrazy.

Znajdziecie mnie na Google+ i Twitter

Strona: splaszfx.pl/

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt