Menu

Behance od dziś w rodzinie Adobe

adobe-kupuje-behanceJeśli to czytacie to znaczy, że jednak świat się nie skończył i mamy piątek. Właśnie przed chwilą dotarła do nas oficjalna informacja o tym, że firma Adobe weszła we współpracę, a mówiąc inaczej przejęła firmę Behance Inc. właściciela serwisu o tej samej nazwie. Jeśli nie wiecie, czym jest Behance to zapraszamy do czytania i uwierzcie nam na słowo - to spore wydarzenie.

Na początku kilka słów wstępu i omówienia. Firmy Adobe nie należy chyba przedstawiać nikomu - to producent najlepszych i najbardziej kompleksowych rozwiązań i oprogramowania z zakresu grafiki, filmu, animacji czy tworzenia stron internetowych. Gdzie jak gdzie, ale w naszym serwisie chyba nie muszę przypominać, jakie programy, z których korzystamy wychodzą spod skrzydeł Adobe.

Behance za to może być jednak nie do końca znany wszystkim czytelnikom w naszym kraju. To przede wszystkim serwis internetowy, w którym każdy może stworzyć w szybki sposób swoje indywidualne portfolio i zaprezentować swoje prace. Dodatkowo serwis posiada również platformę, dzięki której można znaleźć pracę lub pracownika spośród posiadaczy portfolio - jeśli jest się akurat firmą, lub szuka się współpracowników do realizacji ciekawego projektu. Serwis w tej chwili jest chyba jedną z bardziej znanych platform tego typu na świecie. Ale do sedna.

behance-w-pakiecie-adobe-creative-cloud

Adobe i Behance łączą siły.

Informacja o połączniu ukazała się na oficjalnym blogu Behance oraz stronach Adobe pojawiła się informacja. News może na pierwszy rzut oka wydać się niczym specjalnym, ale może po krótce o tym, co to oznacza dla użytkowników oprogramowania Adobe oraz dla posiadaczy swoich portfolio w Behance.

1. Najciekawszą naszym zdaniem informacją jest fakt, że już wkrótce Behance pojawi się, jako jedna z usług w Adobe Creative Cloud, dzięki której każdy będzie mógł stworzyć swoje portfolio i się nim dzielić, oraz dzięki opłacaniu comiesięcznego abonamentu CC będzie mógł również z korzystać z płatnych funkcjonalności Behance.

2. Nad rozwojem serwisu dalej będzie pracowała ta sama ekipa i pierwotna misja Behance zostaje bez zmian.

3. Usługi Behance dalej pozostają bezpłatne oczywiście z dodatkowo płatnymi funkcjonalnościami Pro tak jak dotychczas.

4. Na fali ostatnich doniesień na temat zmian regulaminów różnych serwisów i utraty praw do naszych własności Behance i Adobe w tej kwestii nic nie zmieniają. Nadal korzystając z ich usług tylko Ty - twórca danej pracy - pozostajesz jej właścicielem i to ty wybierasz rodzaj licencji, na jakich prezentujesz i rozpowszechniasz swoje prace.

adobe-creative-cloud-i-behance-motionfreaks

Reasumując Behance dostaje zastrzyk nowych możliwości od Adobe, a Adobe wprowadza Behance do swojej usługi Creative Cloud - co ucieszy każdego posiadacza subskrypcji CC. Naszym zdaniem to doskonałe posunięcie i świetny - kolejny po wprowadzeniu usługi Creative Cloud - krok Adobe na drodze do integracji swoich usług i oprogramowania oraz stworzenia zintegrowanego wszechświata Adobe dla kreatywnych twórców z różnych dziedzin branży wideo, filmu, animacji vfx i www. Ni mniej ni więcej w tej chwili można śmiał powiedzieć że Adobe i jej chmura zyskała swoisty portal społecznościowy dla kreatywnych profesjonalistów.

Zapraszamy do założenia portfolio: Behance

Emil Gawin

Od zawsze interesujący się tworzeniem obrazu i wprawianiem go w ruch na wszelkie sposoby. Poczynając od malarstwa czy rysunku, przez animację i motion design a na filmowaniu i postprodukcji kończąc. Od kilku lat dzielę się wiedzą działam w internecie oraz poza nim staram się tworzyć społeczność ludzi twórczych.

Jednocześnie pracuję w "branży" tworząc animacje, i inne ruchome obrazy.

Znajdziecie mnie na Google+ i Twitter

Strona: splaszfx.pl/

Komentarze  

 
0 # Andrzej K 2012-12-21 13:48
No i teraz pojawia się bardzo ważne pytanie. Jak się zmieni Behance po wykupieniu przez Adobe? Czy dalej będzie darmowe w podstawowej wersji czy może trzeba będzie od razu wykupywać abonament? A może warunkiem korzystania będzie posiadania konta w Adobe Creative Cloud?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
 
 
0 # Emil Gawin 2012-12-21 13:51
A na wszystkie te pytania które zadałeś odpowiedź znajduje się w powyższym artykule :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
 
 
+1 # Andrzej K 2012-12-21 14:03
Póki co tak... Ale wiesz jakie jest Adobe. Tak jak z oprogramowaniem . Niby można kupić wersję pudełkową lub subskrypcję, ale nagle okazuje się, że coś w wersji pudełkowej nie działa, upgrade jest z opóźnieniem a niektóre funkcjonalności (coś niedawno czytałem, ale nie pamiętam o co chodziło) tylko dla posiadaczy subskrypcji.
I tutaj też wcale bym się nie zdziwił, gdyby z czasem w opcji free co jakiś czas zaczęły znikać jakieś drobne funkcjonalności.
Ogólnie nie mam nic przeciwko integracji, bo to świetny pomysł, ale widząc działania adobe po prostu mam niefajne przeczucia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
 
 
0 # Emil Gawin 2012-12-21 15:02
No właśnie wiem Andrzeju jakie jest adobe i nie boję się przyszłości aż tak jak Ty.
Ja patrząc na historię adobe nie mam aż tak złych doświadczeń i obaw, o których wspominasz, ale może w punktach:

a) Gdy w 1993 roku adobe After Effects był kupowany razem z autorami - firmą COSA przez adobe - pewnie również rodziły się obawy, że program zostanie "zepsuty" może zawieszony - jednak tak się nie stało, program z wersji na wersję staje się coraz lepszy.
b) W 2005 roku, gdy adobe kupowało Macromedia i program Flash również były obawy, a dziś program ma się dobrze, jest rozwijany i będzie rozwijany.
c) Zmiana warunków licencyjnych tzw. ”wersji pudełkowych” pozornie może martwić (zmiana polityki upgradowej), ale jest to następstwo wprowadzenia usługi Creative Cloud. A usługa CC jest raczej atrakcyjnym rozwiązaniem z zdecydowanie tańszym niż wersje pudełkowe.
d) I idąc dalej kupienie i integracja Behance to kolejny krok, który patrząc w przeszłość raczej wyjdzie nam na dobre.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
 
 
0 # Andrzej K 2012-12-21 15:14
OK. Tu dyskutować nie będę, bo na pewno lepiej znasz adobe niż ja. Po prostu pożyjemy - zobaczymy. I oby sprawdził się Twój scenariusz a nie mój, bo mam jakieś tam małe portfolio na Behance i nie widzi mi się wykupywać ACC żeby z niego korzystać :)
A co do programów, to jednak preferuję wersję pudełkową. Jakoś tak się przyzwyczaiłem. A że nie pędzę za nowościami (długo miałem CS3 a CS6 kupiłem z musu), to jedna wersja wystarcza mi na bardzo długo :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt