Menu

AtomKraft w końcu w After Effects

atomkraftae-motionfreaks01Ostatnie miesiące przyniosły wiele nowości dla użytkowników programu Adobe After Effects. Najpierw najnowszy AE ze wsparciem Ray Tracingu, potem dodatek Element 3D od Video Copilot, a teraz kolejna 3D nowość, czyli ceniony przez wielu AtomKraft w końcu zawitał w środowisku Adobe After Effects.

AtomKraft to nazwa nowego pluginu wspierającego Adobe After Effects. Pluginu wyjątkowego, ponieważ nie jest to zwykła wtyczka pozwalająca emitować cząsteczki czy falry, który dodaje zupełnie nowy silnik renderujący, współpracujący z GPU (technologia CUDA się kłania). Silnik swoje korzenie ma w oprogramowaniu do zaawansowanego compositingu - The Foundry’s Nuke - i został zbudowany na innym silnku znanym w świecie VFX 3DeLight Renderman Compliant Renderer.

Jakie możliwości oferuje nam to cudo?

- Stuprocentową integrację z AE (silnik wybieramy z listy, podobnie jak nowy w CS6 silnik Raytraced),

- import modeli Alembic (ABC) oraz OBJ, możliwość oświetlania scen przy pomocy świateł AE,

- manipulację w środowisku 3d przy pomocy opcji Displacement,

- pełne wsparcie dla wbudowanych materiałów After Effects,

- możliwość teksturowania importowanych obiektów,

- projekcję kamery i mapping wewnątrz AE.

atomkraft-ae-motionfreaks-1

Ponadto, możemy włączać opcje renderowania z ambient i environment occlusion, global illumination, silnik obsługuje przeźroczystość oraz załamanie światła. Oczywiście (to silnik wpomagający compositing) mamy kontrolę nad wszystkimi passami (Normal, Point, Diffuse, Specular, Shadows itd).

Całość ma dość przystępną cenę - 99 dolarów - co wydaje się dobrą opcją dla osób, które zajmują się pracą z integracją materiału 3d oraz efektami specjalnymi.

Więcej informacji o pluginie na stronie producenta: https://atomkraft.hk/aftereffects.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt