Menu

My French Film Festival

myfrenchfilmfestival-mini

Français, c'est chic! Faktem znanym nie od dziś jest to, że wszystko, co francuskie, jest szykowne, stylowe i odrobinę pretensjonalne. Nie ukrywają tego organizatorzy My French Festival, który odbywa się w tym roku pod hasłem "Look smart. Watch French films."

 

 "MyFrenchFilmFestival.com jest nowatorskim pomysłem na popularyzowanie twórczości młodego kina francuskiego, dzięki któremu będziesz mógł dzielić miłości do kina z internautami z całego świata. Druga edycja festiwalu to strona internetowa tłumaczona na jeszcze więcej języków niż poprzednio, nowe platformy partnerskie i przedpremiery w każdym zakątku świata."

Jak to działa?

Już od dziś, aż do 1 lutego na stronie http://www.myfrenchfilmfestival.com/pl/ można oglądać 10 filmów długometrażowych i 10 krótkometrażówek (wybór należy do Was) biorące udział w konkursie. Ponadto, poza konkursem wyświetlane są trzy długometrażówki. Zarówno strona internetowa festiwalu, jak i poszczególne filmy dostępne są w 12 językach, między innymi po polsku, bariera językowa nie będzie więc problemem.
Po obejrzeniu poszczególnych produkcji głosuje się także za pośrednictwem Internetu.
Na zakończenie festiwalu jury przyzna sześć nagród w kategoriach: ść nagród (trzy dla filmów długometrażowych i trzy dla filmów krótkometrażowych): Nagroda internautów, Nagroda portali społecznościowych oraz Nagroda prasy międzynarodowej. Nagrodzone filmy będą wyświetlane na pokładzie wszystkich samolotów Air France od 1 maja 2012 przez 6 do 9 miesięcy.

Niestety, organizatorzy nie zapewniają bezpłatnego udziału w głosowaniu - aby oglądać filmy, należy zapłacić za dostęp. Możliwy jest wybór trzech różnych zestawów lub wykupienie wybranych filmów. Dostęp do jednego filmu pełnometrażowego to kwota 7,3 zł, krótki metraż to 3,63 zł. Pakiet wszystkich filmów biorących udział w festiwalu to ok. 60 zł (za dostęp do 23 filmów), wszystkie krótkometrażówki to cena ok. 22 zł, a wszystkie pełnometrażowe kosztują 44 złote. Płaci się za pośrednictwem PayPala.

Organizatorem festiwalu jest Unifrance films, istniejące od 1949 roku stowarzyszenie działające na rzecz promocji filmu francuskiego za granicą.

Polska strona festiwalu: http://www.myfrenchfilmfestival.com/pl/

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt