Menu

Aspirin C - czyli jak powstają polskie reklamy

aspirinc_miniCzęsto się zastanawiamy jak powstają efekty specjalne, filmy, teledyski czy reklamy. I tu ludzie dzielą się, na co najmniej dwie grupy - pierwsza uważa, że to nie jest trudne i dobrą reklamę może zrobić jedna osoba w kilka godzin i druga, która sądzi, że to wszystko jest tak trudne, że nieosiągalne dla większości twórców. Poniżej przedstawiamy dość szczegółowy making of reklamy Aspirin C, dzięki któremu obydwie wspomniane przeze mnie grupy zmienią zdanie.

Reklama powstał przy współpracy agencji BBDO i ludzi z Platige Image. Dzięki temu duetowi mamy okazję oglądać materiał na naprawdę wysokim poziomie. W making ofie mamy okazję prześledzić cały proces tworzenia od konceptu i reprodukcji poprzez produkcje aż do postprodukcji, tworzenia animacji i komponowania wszystkiego do osiągnięcia zamierzonego efektu.

Dzięki niemu możemy się przekonać ile należ włożyć pracy, ile planowania i pracy na poziomie pomysłu, aby stworzyć coś dobrego. Zapraszamy:

Za powstanie reklamy odpowiedzialni są:

Katarzyna Lamcha

Mojca Tirs

oraz:

Tomek Bagiński: reżyser / reżyser animacji

Michał Dziekan: koncepty / kompozycja

Marcin Filipek: prowadzenie / animacja

Jarek Handrysik: Cząsteczki

Rafał Kidziński: modelowanie

Bartosz Opatowiecki: rigowanie / symulacje

Adam Wierzchowski: trakowanie

Arkadiusz Tomiak: zdjęcia

Wojtek Bagiński: rotoskopia

Arkadiusz Firlit: animacja

Wojciech Idzi: tekstury

Piotr Suchodolski: cząsteczki

Michał Skrzypiec: online

 

 

Emil Gawin

Od zawsze interesujący się tworzeniem obrazu i wprawianiem go w ruch na wszelkie sposoby. Poczynając od malarstwa czy rysunku, przez animację i motion design a na filmowaniu i postprodukcji kończąc. Od kilku lat dzielę się wiedzą działam w internecie oraz poza nim staram się tworzyć społeczność ludzi twórczych.

Jednocześnie pracuję w "branży" tworząc animacje, i inne ruchome obrazy.

Znajdziecie mnie na Google+ i Twitter

Strona: splaszfx.pl/

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt