Menu
Kamil Kryński

Kamil Kryński

URL strony:

Social Profiles

YouTube

Christopher Nolan o sztuce

Wielu ludzi uważa, że tradycyjna sztuka malarska nijak się ma do dzisiejszych filmów pełnych efektów specjalnych, zaś historia sztuki to bezużyteczna wiedza. Tymczasem Christopher Nolan, genialny reżyser i twórca takich filmów jak Prestiż, Incepcja czy trylogia Batmana opowiada o wpływie twórczości irlandzkiego malarza, Francisa Bacona na powstanie postaci Jokera.

Francis-Bacon

Falcon Eye - kolorowy obraz w ciemnościach

"Night vision camera" - pierwszym moim skojarzeniem związanym z tą frazą był zielony obraz z noktowizora, ewentualnie szary z kamery na podczerwień. Zapewne mało kto pomyślałby o w pełni kolorowym materiale w wysokiej rozdzielczości 720p. Za sprawą nowej kamery Falcon Eye KC-2000 wyrażenie to może nabrać zupełnie nowego znaczenia.

Falcon Eye

 

Icons - Od Foresta Gumpa do Daft Punk

"Icons" to pół tuzina sławnych i charakterystycznych obrazów pochodzących z takich mediów jak film, serial, muzyka i sztuka, uchwyconych w niecałą minutę. 50 sekundowy spot stworzony przez agencje reklamową Gray, ma na celu promowanie kultury w serwisie Sunday Times.

icons--daft-punk-forest-gump

Super Bowl 2014 reklamami stoi

Kilka dni temu odbyła się najbardziej komercyjna impreza na świecie – mówię tu o Super Bowl 2014 czyli imprezie sportowej, która stała się festiwalem reklam oraz zwiastunów filmowych.

nfl-superbowl-2014---reklamy

DreamTab - tablet do nauki animacji

Dreamworks, amerykańska wytwórnia filmowa znana z takich filmów jak Shrek, Mrówka Z, Madagasar wyszła z inicjatywą stworzenia tabletu dla dzieci do nauki animacji.

dreamworks-dreamtab-for-kids-1

Content Aware Fill w After Effects - skrypt

Z pewnością większości z Was zdarzyło się kiedyś usuwać z materiału wideo jakieś niepotrzebne elementy (np. markery do trackowania). W takim momencie zawsze żałowałem, że nie ma w Adobe After Effects odpowiednika photoshopowego Healing Brush Tool.

content-avare-fill-after-effects-cc

Jubileuszowe Targi Film-Video-Foto w Łodzi

film-video-foto-2012Za nami już dwa dni Targów Film Video Foto 2012 w Łodzi, a wszyscy, którzy się spóźnili, jeszcze dziś do godziny 16:00 mogą odwiedzić targi i zobaczyć, co słychać na rynku i jak będzie wyglądał najbliższy rok w świecie fotografii i filmu profesjonalnego, półprofesjonalnego i amatorskiego.

Unception

incepcjaNiespełna tydzień temu swoją premierą miała najnowsza super produkcja Christophera Nolana, twórcy takiego hitu jak Mroczny Rycerz. Reżyser wprowadza nas w głąb fascynującego, tajemniczego ale nieograniczonego świata snów.

 

 

Film filmem ale motywem napisania tego artykułu nie była chęć reklamy ?Incepcji? a zaprezentowanie Wam ciekawego na swój sposób trailera tegoż właśnie filmu.

 

 Natrafiłem na wiele tego typu przeróbek jednak ta wydała mi się najbardziej dopracowana.

 Wracając do ?Incepcji?. Nie jest to może kino przełomowe, takie jak ?Matrix? czy ?Avatar?, otwierające nowe ścieżki kinematografii ale na pewno wyjątkowe, do którego obejrzenia serdecznie zapraszam :)

Asylum 5D - polska rewolucja

asylum 5d

Asylum 5D to pierwsza w historii  polskiego kina  produkcja 5D.  Oczywiście nie myślcie, że to kolejna przełomowa technologia po 3D bo prawdę mówiąc  ciężko  mi jest wyobrazić sobie czwarty wymiar nie mówiąc już o piątym :)

 

Subskrybuj to źródło RSS

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt