Menu

The Ark - audiowizualna ogród

Arka - bo taki tytuł nosi ta instalacja to audiowizualne dzieło - zwane również mappingiem - przygotowane na potrzeby Etnobotanicznego ogrodu w Meksyku przez znaną markę twórców AntiVJ.

antivj-the-ark-mapping-3d

AntiVJ to marka, której nie trzeba przedstawiać nikomu, kto interesuje się sztuką VJingu i mappingu - to tak naprawdę właśnie ten kolektyw twórców wpisał na stałe mapping do krajobrazu zjawisk audiowizualnych wykorzystywanych przez twórców.

Przechodząc jednak do samej instalacji to została ona zbudowana w Etnobotanicznym ogrodzie w mieście Oaxaca w Meksyku a zaprezentowana podczas festiwalu Proyecta Oaxaca, festival de diseño y artes digitales. Ten mapping to wizja artystów kolektywu AntyVJ, w której łączą się opowieści starożytnych roślin z nowoczesnością, współczesnością i elektroniką.

Całość została zrealizowana w czterech częściach i tworzona przez 4 grupy twórców:

Onion Skin - stworzone przez Olivier Ratsi i Thomas Vaquié

The Ark - stworzone przez  Romain Tardy i Squeaky Lobster

3Destruct | Oaxaca - stworzone przez Yannick Jacquet, Thomas Vaquié i Jeremie Peeters

oraz Réplica- stworzone przez  Laurent Delforge i Thomas Vaquié, a całość była nadzorowana przez Nicolasa Boboritcha. Powyższe projekty oczywiście były prezentowane również podczas innych wydarzeń na świecie.

Więcej o kolektywie: AntiVJ

Powyższy artykuł jest częścią cyklu wspieranego przez Resolume B.V. - firmę będącą twórcą jednego z najlepszych programów dla Vj’ów oraz twórców mappingu 3D.

resolume-arena-motionfreaks

Emil Gawin

Od zawsze interesujący się tworzeniem obrazu i wprawianiem go w ruch na wszelkie sposoby. Poczynając od malarstwa czy rysunku, przez animację i motion design a na filmowaniu i postprodukcji kończąc. Od kilku lat dzielę się wiedzą działam w internecie oraz poza nim staram się tworzyć społeczność ludzi twórczych.

Jednocześnie pracuję w "branży" tworząc animacje, i inne ruchome obrazy.

Znajdziecie mnie na Google+ i Twitter

Strona: splaszfx.pl/

Komentarze  

 
0 # Pawel 2014-02-12 19:24
nie sadze zeby ekipa antvj robila mappingi na resolumie. W obecnej wersji ten soft jest zdecydowanie nie najlepszy do mappingow. Ze wzgledu na ograniczona ilosc punktow w siatce, mala wydajnosc i spore opoznienia oraz przedewszystkim brak dobrej obslugi systemow skladajacych sie z wiecej niz jednej maszyny. Do duzych mappingow ten soft sie wogole nie nadaje. Do malych nie wymagajacych instalacji jest ok
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
 
 
0 # KamilKi 2014-02-13 14:34
Może i Resolume nie jest najlepszy do mappingu, ale do Vj'ki uważam że nie ma lepszego. Próbowałem się wgryźć w Arkaosa kilka lat temu i jakoś się nie dało. Nie wyobrażam sobie lajwa bez Reso - i do tego nadaje się idealnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
 
 
0 # Emil Gawin 2014-02-13 14:59
Pawle - nigdzie nie napisałem że AntiVJ robi swoje rzeczy na Resolume. Jedyne co jest napisane to że partnerem cyklu jest Resolume. Ruszamy z cyklem artykułów, i innych materiałów o vjowaniu i mappingu i po prostu partnerem tego jest Resolume - nie znaczy to jednak że będziemy pisac tylko o reso i rzeczach na nim robionych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt