Menu

Pete Eckert - świat widziany oczami niewidomego fotografa

Świat w tej chwili porozumiewa się głównie obrazem, nasza branża to przede wszystkim obraz, ale czy zastanawialiście się jak Wasz świat by się zmienił gdybyście stracili wzrok?Pete-Eckert---niewidomy-fotograf

Zadaję to pytanie nie bez powodu i nie, dlatego żeby Was przygnębić, ale po to, aby Wam opowiedzieć o bardzo ciekawym przypadku.

Pete Eckert, – bo o nim mowa – jest fotografem i nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że jest on osobą niewidomą. Pod wpływem choroby nazywanej retinopatią barwnikową zaczął tracić wzrok 27 lat temu będąc studentem silnie związanym ze sztukami wizualnymi. Po utracie wzroku dwa lata zajęło mu dojście do siebie, a pomogła mu w tym właśnie fotografia.

Jak się okazuje utrata wzroku nie jest jednoznaczna z końcem kariery w branży związanej z obrazem – wystarczy chcieć.

Po obejrzeniu tego filmu z jednej strony podziwiam upór, dążenie do celu i stawianie czoła przeciwnościom Pete’a Eckerta, a z drugiej strony pozwala spojrzeć zupełnie inaczej na błahość problemów, z jakimi się spotykamy, na co dzień. 

Jego zdjęcia możecie zobaczyć na stronie: Pete Eckert

Emil Gawin

Od zawsze interesujący się tworzeniem obrazu i wprawianiem go w ruch na wszelkie sposoby. Poczynając od malarstwa czy rysunku, przez animację i motion design a na filmowaniu i postprodukcji kończąc. Od kilku lat dzielę się wiedzą działam w internecie oraz poza nim staram się tworzyć społeczność ludzi twórczych.

Jednocześnie pracuję w "branży" tworząc animacje, i inne ruchome obrazy.

Znajdziecie mnie na Google+ i Twitter

Strona: splaszfx.pl/

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt