Menu

Najstarszy film Alfreda Hitchcocka

Alfred Hitchcock to postać, której nie należy chyba nikomu przedstawiać – mistrz suspensu, horroru, ojciec thrillerów i twórca takich dzieł jak Ptaki, Psychoza czy Zawrót Głowy, dzięki któremu poznaliśmy i od którego pochodzi pojęcie efektu vertigo. Każdy jednak kiedyś zaczynał, dlatego też dziś, jako inspiracja – jego pierwszy film w historii.

Film, o którym mowa to dzieło “The White Shadow” powstałe w 1924 roku, a które odnaleziono zupełnie przypadkowo. Autorem tego znaleziska jest Leslie Lewis, który odkrył film zupełnie przypadkowo przeszukując stare archiwa filmowe Nowej Zelandii. Wraz z Kurtem Otzenem i Louise McCrone odzyskali, oczyścili i dokonali cyfryzacji działa, – dzięki czemu w tej chwili możemy się cieszyć najstarszym ze znanych filmów Alfreda Hitchcocka, jaki przetrwał.

Kliknij poniższe zdjęcie aby obejrzeć film:

the-white-shadow--pierwszy-film--Alfred-Hitchcock-mf

A jeśli zastanawialiście się kiedyś, czym jest szczęście to Alfred Hitchcock wam wyjaśni: Czym jest szczęście wg Hitchcocka?

Emil Gawin

Od zawsze interesujący się tworzeniem obrazu i wprawianiem go w ruch na wszelkie sposoby. Poczynając od malarstwa czy rysunku, przez animację i motion design a na filmowaniu i postprodukcji kończąc. Od kilku lat dzielę się wiedzą działam w internecie oraz poza nim staram się tworzyć społeczność ludzi twórczych.

Jednocześnie pracuję w "branży" tworząc animacje, i inne ruchome obrazy.

Znajdziecie mnie na Google+ i Twitter

Strona: splaszfx.pl/

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt