Menu

Wszystko jest kopią czyli o ACTA

wszystko-jest-kopią-i-remixem miniOd kilku tygodni chyba wszyscy wiedzą, czym jest ACTA, i o co chodzi z tymi prawami autorskimi, i - jak zazwyczaj w Polsce - wszyscy są specjalistami od ACTA. Niestety, tak zwolennicy, jak i przeciwnicy, często nie do końca wiedzą o co walczą i jak historia za tym stoi.

everything-is-a-remix-czyli-o-acta-i-okolicach mini

Everything is a Remix to seria krótkich filmów stworzonych przez Kirby’ego Fergusona poruszająca problematykę związaną z kopiowaniem, remiksowaniem, własnością intelektualną i prawami autorskimi. W dość analityczny sposób prezentuje, czym były prawa autorskie przez wieki i jak się one zmieniały na przełomie wieków.

Dla zainteresowanych sprawą ACTA szczególnie polecamy część czwartą serii Everything is a Remix, gdzie głównie o zmianach dotyczących praw autorskich i o korporacjach, które - nie produkując absolutnie nic - czerpią zyski z “dbania o prawa autorskie”.
Zobaczcie sami i wyciągnijcie wnioski:

Everything is a Remix Part 1

Everything is a Remix Part 2

Everything is a Remix Part 3

Everything is a Remix Part 4

I jak wrażenia? Co teraz sądzicie o ACTA i problemie “kradzieży własności intelektualnej”?

Emil Gawin

Od zawsze interesujący się tworzeniem obrazu i wprawianiem go w ruch na wszelkie sposoby. Poczynając od malarstwa czy rysunku, przez animację i motion design a na filmowaniu i postprodukcji kończąc. Od kilku lat dzielę się wiedzą działam w internecie oraz poza nim staram się tworzyć społeczność ludzi twórczych.

Jednocześnie pracuję w "branży" tworząc animacje, i inne ruchome obrazy.

Znajdziecie mnie na Google+ i Twitter

Strona: splaszfx.pl/

Komentarze  

 
0 # wasi 2012-03-02 12:51
niezłe :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt