Menu

Beyound Black Mesa

beyond-black-mesa_mini

Krótkometrażowa, amatorska produkcja fanów serii gier Half-Life z efektami specjalnymi, których może pozazdrościć niejeden komercyjny film. 

Produkcja trwała całe 2 lata. Przez ten czas, siedmioro fanów Half-Life'a stworzyło film, którego akcja toczy się w świecie gry. Do nakręcenia użyto jednej kamery (Canon HV20), a budżet produkcji wynosił zaledwie 1200 dolarów. Postprodukcja w całości w Adobe After Effects.

 

Choć fabuła filmu jest trochę banalna, a gra aktorów nie zachwyca, świetne efekty specjalne i robiące wrażenie zdjęcia czynią go wartym zobaczenia. Odwzorowanie świata Half-Life jest naprawdę dobre i nawet muzyka, mimo iż nie buduje napięcia tak jak w grze, w pewien sposób oddaje jej klimat. 

Na stronie projektu, znaleźć możecie kilka zdjęć ukazujących proces powstawania filmu, a także newsy i ciekawostki z nim związane. 

W serwisie YouTube  możemy zobaczyć także scenę walki z użyciem świetlnych mieczy, autorstwa twórców Beyound Black Mesa. Może ta produkcja uświadomi niektórym, że płonący dom czy urwanie głowy koledze w filmie to żadne osiągnięcie i że nawet przy małym nakładzie finansowym można zrobić znacznie więcej.

Niniejsza publikacja została utworzona na podstawie informacji nadesłanych przez użytkownika morlord. Dziękujemy za przesłane materiały.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt