Menu

Inspiracje (225)

Le Gouffre - Przezwyciężyć niemożliwe

Nawet, gdy kończy się droga, bohaterowie Le Gouffre nie poddają się, próbując ciągle iść do przodu. Ich twórcy z kanadyjskiego Lightning Boy Studio, tworzonego przez trzech szkolnych znajomych, robią dokładnie to samo, rzucając pracę i z ekstremalnie niskim budżetem podążając za marzeniami. Dzięki wytrwałości oraz zaangażowaniu prowadzą swój pierwszy projekt do światowego sukcesu.

legouffre 01

Czytaj więcej...

Przyjaźń, która wyprzedza wymiary

„Rabbit and Deer”, film krótkometrażowy młodego, węgierskiego reżysera Pétera Vácza jest jedną z najlepszych animacji 2013 roku, wyświetlany w 63 krajach, na ponad 300 festiwalach, zdobył uznanie, ponad 50 nagród międzynarodowych oraz 120 wyróżnień. Ciekawostką jest, że „Rabbit and Deer” jest filmem dyplomowym tego twórcy. Wyjątkowość animacji polega na połączeniu w sobie wymiarów 2D i 3D, które wykraczając poza samą technikę wykonania, przekłada się na poruszającą opowieść dotykającą problemów przyjaźni.

rabbit deer 01

Czytaj więcej...

Ta Cholerna Niedziela - czyli polski Sin City z Lublina

Lublin to dla tych, którzy kiedykolwiek w nim się znaleźli - magiczne miasto, a dla tych, którzy nigdy w nim nie byli - Polska B. Ci drudzy z całą pewnością zmienią zdanie po obejrzeniu filmu “Ta cholerna niedziela” Przemka Kotyńskiego gdzie jedną z głównych ról w filmie gra właśnie miasto Lublin.

ta-cholerna-niedziela-lublin-animajca

Czytaj więcej...

Christopher Nolan o sztuce

Wielu ludzi uważa, że tradycyjna sztuka malarska nijak się ma do dzisiejszych filmów pełnych efektów specjalnych, zaś historia sztuki to bezużyteczna wiedza. Tymczasem Christopher Nolan, genialny reżyser i twórca takich filmów jak Prestiż, Incepcja czy trylogia Batmana opowiada o wpływie twórczości irlandzkiego malarza, Francisa Bacona na powstanie postaci Jokera.

Francis-Bacon

Czytaj więcej...

Mr Hublot - pogromca Disneya i zdobywca Oscara

Oskary zwykle promowane są kategoriami związanymi bezpośrednio z aktorskimi kreacjami, mniej lub bardziej oryginalnymi scenariuszami, reżyserią w różnym wydaniu, zdjęciami, muzyką. Wymieniać moglibyśmy jeszcze długo, a w świadomości przeciętnego kinomana i sympatyka wizualnych doznań nie pojawiłaby się odpowiedź na to, która produkcja zdobyła statuetkę za najlepszy krótkometrażowy film animowany. Wielkim zwycięzcą okazał się obraz pod tytułem „Mr Hublot” i choć pasjonatom animacji film ten nie jest prawdopodobnie obcy, tak zdecydowanie warto zaznajomić całą resztę z tymże dziełem.

Mr Hublot - pogromca Disneya i zdobywca Oscara

Czytaj więcej...

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt