Menu

BAFTA Guru – przewodnik po świecie filmu i gier

Tworzysz filmy, zaczynasz przygodę z efektami specjalnymi albo robisz animacje? Możesz usłyszeć bezpośrednio od cenionych światowych twórców, jak wygląda ich praca– organizacja BAFTA prowadzi inicjatywę BAFTA Guru, która ujawnia tajniki pracy ludzi filmu i gier oraz pomaga rozwijać się młodym twórcom.

guru-logo-bafta

BAFTA, czyli British Academy of Film and Television Arts jest niezależną organizacją charytatywną istniejącą w Londynie od 68 lat, której misją jest wspieranie rozwój sztuki i ruchomego obrazu w branżach związanych z filmem, telewizją oraz grami. Najsłynniejszą inicjatywą i ukoronowaniem działalności organizacji jest pięć corocznych gal nagród z różnych dziedzin sztuki ruchomego obrazu. Towarzyszy temu całoroczny program około 250 naukowych przedsięwzięć, takich jak: warsztaty, stypendia, debaty, wywiady lub wykłady z najlepszymi przedstawicielami danej branży.

(Wywiad z twórcami efektów specjalnych do m.in.: „Mrocznego Rycerza”, „Incepcji” czy „Avengers”)

Większość tych inicjatyw jest nagrywana i dostępna dla szerokiego grona odbiorców - w ten sposób powstał projekt BAFTA Guru z oficjalną stroną (www.guru.bafta.org/) oraz kanałem youtube (www.youtube.com/user/BAFTAGuru). Na portalu zamieszczane są inspiracje, materiały edukacyjne bądź techniczne treści dla rozpoczynających swoja przygodę z pracą w danych branżach kreatywnych. Głównym celem BAFTA Guru celem jest dostarczanie nowym, utalentowanym pokoleniom platformy wymiany informacji na temat pracy w filmie, telewizji oraz branży gier. Jest to możliwe, dzięki obecnie cenionym twórcom, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w wywiadach w formie zarówno artykułów jak i wideo.

Na oficjalnej stronie znajdziecie również zakładkę z możliwościami, w której od czasu do czasu pojawiają się darmowe bilety dla studentów na wydarzenia organizowane przez BAFTA, listy warsztatów dla twórców czy wskazówki, jak zdobyć dofinansowanie na stworzenie gry.

(Debata z czołowymi twórcami efektów specjalnych o specyfice pracy na planie filmowym, współpracy z innymi działami i zmianie w postrzeganiu tej dziedziny, jako kluczowej dla realizacji projektu a nie tylko elementu postprodukcji)

BAFTA Guru to świetna inicjatywa, dzięki której młodzi twórcy mogą spojrzeć od środka na pracę przy wielkich produkcjach, poznać najnowsze trendy w branży i dzięki temu świadomie pokierować swoją własną karierą.

Patrycja Szymczyk

Fascynuje mnie animacja, digital painting i wszystko, co można zrobić z cyfrowym obrazem. Rozwijam się w tych dziedzinach na studiach i prywatnie, przy każdej możliwej okazji łącząc je z zamiłowaniem do nowoczesnych mediów, organizacji eventów i marketingu. Kiedy nie jestem przed monitorem ani na wydarzeniu kulturalnym, można mnie spotkać w trasie, jadącą autostopem i ścigającą się ze słońcem.

Moje portfolio: Behance

i dotychczasowe doświadczenie: LinkedIn

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt