Menu

Artykuły (70)

BAFTA Guru – przewodnik po świecie filmu i gier

Tworzysz filmy, zaczynasz przygodę z efektami specjalnymi albo robisz animacje? Możesz usłyszeć bezpośrednio od cenionych światowych twórców, jak wygląda ich praca– organizacja BAFTA prowadzi inicjatywę BAFTA Guru, która ujawnia tajniki pracy ludzi filmu i gier oraz pomaga rozwijać się młodym twórcom.

guru-logo-bafta

Czytaj więcej...

WEBM - nowy format dla Premiere Pro i Encodera

Jakość materiału wideo vs wielkość/ciężar pliku - to problem, który napotyka każdy, kto pracuje z materiałem wideo. Mnogość kodeków i ich konfiguracja czasem przytłacza. Firma Google od pewnego czasu pracuje nad swoim formatem o nazwie webM - teraz możecie pobrać go, jako dodatek do Adobe Premiere Pro i Adobe Media Encoder i myślę, że warto.

webm-dla-ppro-i-ame

Czytaj więcej...

Interstellar – galaktyczne efekty specjalne

Interstellar to jeden z najbardziej realistycznych obrazów sci-fi. Tak, jest to pojęcie dość abstrakcyjne, ale jakkolwiek by ono nie brzmiało i jak bardzo nie byłyby podzielone zdania na temat tej produkcji, tak trzeba przyznać, że specjaliści od efektów specjalnych odrobili swoje zadanie domowe. Można stwierdzić bez cienia wątpliwości, że rezultat ich pracy jest oszałamiający i warty przynajmniej nominacji do Oscara. Byłem zachwycony „Grawitacją” i uważam, że statuetka została przyznana prawidłowo. Teraz chyba jednak popadnę w „Interstellaromanię” i bez ogródek stwierdzę, że „jest nowy szeryf w mieście”. Zapraszamy do analizy (najciekawszych) efektów specjalnych w najnowszym filmie brytyjskiego reżysera.

interstellar-głowne

Czytaj więcej...

Mity na temat Creative Cloud dla firm i studentów

Wczoraj informowaliśmy o nowej promocji firmy Adobe na pakiety Creative Cloud oraz Creative Cloud dla uczniów i nauczycieli. Dość tradycyjnie przy okazji promocji Adobe pojawiły się dyskusje i pojawiły się pytania odnośnie licencji, warunków kupna, tego, kto i  jak może kupić. Dziś chcielibyśmy jednoznacznie odpowiedzieć na wszystkie te pytania raz na zawsze i przedstawić oficjalne stanowisko firmy Adobe.

creative-cloud--mity-firma

Czytaj więcej...

FLV, mpg2 i mp4 znikają z After Effects CC 2014

Od momentu premiery najnowszej odsłony produktów Adobe Creative Cloud 2014 coraz częściej pojawiają się zarzuty wobec Adobe, że usunęło najpopularniejsze formaty (m.in. mpg2, mp4, flv, f4v) wideo ze swoich aplikacji. Oczywiście pojawiło się również wiele nieścisłości, dlatego też poniżej postaramy się kilka z nich wyprostować.

adobe-cc-2014-flv-mpg2-wmv-remove s

Czytaj więcej...

Czy Adobe CS6 zniknie 1 czerwca? - polemika

Kilka dni temu na niektórych stronach branżowych pojawiła się informacja o całkowitym zakończeniu - dnia 1 czerwca 2014 - sprzedaży pakietów CS6 przez firmę Adobe. Jakie jest źródło takich informacji i dlaczego serwis Motionfreaks jeszcze o tej sprawie nie poinformował – to właśnie postaram się wyjaśnić poniżej.

czy-to-koniec-adobe-cs6

Czytaj więcej...

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt