Menu

Adobe Creative Cloud Q&A - Motionfreaks Live 1

Witamy z  nowym sezonem. Seria cotygodniowych spotkań Motionfreaks Hangouts - teraz Motionfreaks Live wraca. Tematem pierwszego spotkania było Creative Cloud i wszystko, co z nim związane.Motionfreaks---QA-Creative-Cloud

Jeśli ktoś nie wie, czym jest Motionfreaks Live - zapraszamy do zapoznania się z zawartością pierwszego sezonu:  http://motionfreaks.pl/na-zywo/archiwum

Teraz ruszamy z kolejnym sezonem i kolejnymi ciekawymi tematami. Jeśli nie uczestniczyliście w naszym ostatnim - pierwszym w tym sezonie - spotkaniu i nie widzieliście nagrania - zapraszamy poniżej. Temat spotkania to:

Adobe Creative Cloud - pytania i odpowiedzi

Ostatnie zmiany, jakie w maju roku 2013 zaprezentowało Adobe wprowadziło spore zamieszanie i wzbudziło wiele wątpliwości w stosunku do nowych usług i nowego systemu licencjonowania oprogramowania. W poniższym nagraniu staramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane (nagranie realizowane 8.08.2013).

Podczas spotkania staraliśmy się odpowiedzieć m.in. na poniższe pytania:

- Czy Creative Cloud daje nam dostęp do aplikacji Touch - np. Photoshop Touch?

- Czy Creative Cloud oznacza, że programy znajdują się w chmurze i obsługiwane są np. przez przeglądarkę?

- Czy chcąc używać tylko jednego programu Adobe muszę subskrybować całość Creative Cloud?

- Czy tracę dostęp do plików projektów, które stworzyłem, gdy kończę subskrypcję CC?

- Dlaczego muszę być cały czas podłączony do Internetu korzystając z aplikacji Adobe w CC?

- Dlaczego muszę płacić za Creative Cloud, co miesiąc?

- Czy mogę nadal kupić tzw. wersję “pudełkową” oprogramowania Adobe?

Poza pytaniami oczywiście dyskusja.

W spotkaniu udział wzięli:

Andrzej Kidaj

Marcel Wojtków

Emil Gawin

Jeśli chcecie być na bieżąco i chcecie uczestniczyć w naszych spotkaniach na żywo, aby móc zadawać pytania - subskrybujcie nas na Facebook oraz Youtube.

Zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety dzięki której będziemy mogli organizować jeszcze ciekawsze spotkania: Motionfreaks Live - Ankieta

Zapraszamy, co czwartek o godzinie 19:00.

 

Emil Gawin

Od zawsze interesujący się tworzeniem obrazu i wprawianiem go w ruch na wszelkie sposoby. Poczynając od malarstwa czy rysunku, przez animację i motion design a na filmowaniu i postprodukcji kończąc. Od kilku lat dzielę się wiedzą działam w internecie oraz poza nim staram się tworzyć społeczność ludzi twórczych.

Jednocześnie pracuję w "branży" tworząc animacje, i inne ruchome obrazy.

Znajdziecie mnie na Google+ i Twitter

Strona: splaszfx.pl/

Komentarze  

 
+1 # natas 2013-08-22 21:49
Tu podzielał bym opinię Andrzeja co do tego, żeby każdy mógł mieć możliwość wyboru pomiędzy wersjami a CC jak by wspaniały nie był to jednak powoduje lekki niesmak. Z drugiej strony chciało by się pomarzyć by niektóre softy były dostępne w chmurze za mniejszą kasę zwłaszcza gdy faktycznie tzw wersje choćby 3ds max to kwoty zaporowe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
 
 
0 # Emil Gawin 2013-08-24 10:48
Widzisz Natas - i to jest właśnie ta sprzeczność w większości wypowiedzi osób na temat CC. Z jednej strony wielu krytykuje Adobe za decyzję o przejściu na CC i nazywa ich korporacją myślącą tylko o pieniądzach, a z drugiej strony chcieliby aby inne firmy typu maxon czy autodesk zaoferowały swoje oprogramowanie właśnie w trybie subskrypcji.
Troche to niekonsekwentne .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt