Menu

Motionfreaks Hangout nr 21: Gość specjalny Andrzej "Andy" Kidaj

mf-hangout-21--gosc-andy-design-motionfreaksKolejne spotkanie Motionfreaks Hang już za nami. W jego trakcie mieliśmy okazję gościć i przepytywać znanego wielu młodym grafikom i czytelnikom magazynu Computer Arts blogera, felietonisty i grafika Andrzeja Kidaja zwanego Andym.

Andrzej “Andy”Kidaj to przede wszystkim pochodzący z Lublina grafik, freelancer, właściciel firmy Andy Design, a także bloger, programista, fotograf felietonista i redaktor w miesięczniku Computer Arts.
Zapraszamy do obejrzenia nagrania z naszej rozmowy. Poniżej również agenda z czasówką naszej rozmowy.

andrzej-kidaj-mf-hang-andy-design


Agenda:
0:00:00 - Wstęp
0:04:07 - Kim jest Andrzej Kidaj?
0:06:39 - Jak zacząłeś swoją przygodę z grafiką? Jakie studia skończyłeś?
0:10:25 - Jak wygląda rynek grafiki w Lublinie?
0:14:25 - Co Cię skłoniło do założenia firmy? Dlaczego zrezygnowałeś z pracy na etacie?
0:16:15 - Czy każdy się nadaje do tego aby być freelancerem lub/i prowadzić własną firmę?
0:19:56 - Jak trafiłeś do ComputerArts? Jak to się stało że zacząłeś dla nich pisać?
0:23:44 - Ile Kosztuje strona internetowa wykonana przez studio Andy Design?
0:24:16 - Czy popularniejsze są strony statyczne czy oparte na CMS?
0:27:25 - Co sądzisz o ZUS? Czy nie żal Ci oddawać ciężko zarobionych pieniędzy?
0:29:16 - Co Ci daje prowadzenie bloga? Czy nie szkoda Ci czasu na blog?
0:35:03 - Czy Lublin to zagłębie pisarskie? Patrz Pilipiuk.
0:36:30 - Czy każdy się nadaje do prowadzenia bloga?
0:39:28 - Ile i co pisać na blogu czyli opowieść o tym ile pisał Kominek na swoim blogu i jak na Blog Forum Gdańsk namawiali na pisanie dużo. I dlaczego największy majster naszego kraju Łukasz Więcek wywalił Antyweb ze swojego czytnika RSS?
0:43:13 - Czy da się pracować i zarabiać na programach Open Source?
0:44:08 - Co sądzicie o Windows 8 i dlaczego się na niego nie przesiadziesz? Czyli o tym jak nowy Windows odstrasza od siebie profesjonalistów.
0:52:38 - Co robicie gdy Wam się kończy wena twórcza?Jak pobudzacie kreatywność?
0:56:28 - Jaki jest sens brania udziału w konkursach i co z tego ma Andrzej “Andy” Kidaj?
1:01:48 - Jak zmienić branżę i jak zwalczać rutynę w swojej pracy i życiu?
1:11:07 - Który z projektów i która z zaprojektowanych przez Amdy Design stron internetowych jest najlepsza?
1:12:18 - Czy lepiej realizować jedno duże zlecenie czy kilka małych?
1:20:25 - Czy zamierzasz rozbudowywać firmę - np. zatrudnić więcej ludzi? Czy chciałbyś być freelancerem na stałe czy to tylko okres przejściowy?
1:22:33 - Zakończenie i zaproszenie na kolejny Motionfreaks Hangout.

 

Więcej o Andrzeju i jego działaniach przeczytacie na:

http://ad3.eu - strona firmowa Andy Design
http://blog.ad3.eu - blog Andiego
http://alib.ad3.eu - strona autorskiego CMSa Andrzeja
http://fotocyk.blox.pl - fotoblog. Jeden dzień- jedna fotkaZapraszamy za tydzień na kolejne spotkanie - również z udziałem gościa specjalnego, o którym już wkrótce, a dla tych, którzy nas nie oglądają zapraszamy do naszych nagrań archiwalnych Motionfreaks Hangouts.

Emil Gawin

Od zawsze interesujący się tworzeniem obrazu i wprawianiem go w ruch na wszelkie sposoby. Poczynając od malarstwa czy rysunku, przez animację i motion design a na filmowaniu i postprodukcji kończąc. Od kilku lat dzielę się wiedzą działam w internecie oraz poza nim staram się tworzyć społeczność ludzi twórczych.

Jednocześnie pracuję w "branży" tworząc animacje, i inne ruchome obrazy.

Znajdziecie mnie na Google+ i Twitter

Strona: splaszfx.pl/

Komentarze  

 
0 # natas 2012-11-10 13:35
Całkiem fajny odcinek .Ale niektóre zmiany mnie troszkę denerwują zawsze gdy coś się zmienia to daje sobie czas na to by zamiast narzekać się przystosować jednak wolałem gdy informacje o nowych Hangout-ach pojawiały się na głównej. W końcu to też jakiś news i wcale nie wyklucza zakładki na żywo .Tak wiem, że to tylko 1 kliknięcie więcej ale ...czas to pieniądz :lol:. Pomysł z agendą całkiem fajny ale skoro już robiliście wykłady o typografi to imho czytelniej by było wytłuścić (bądź zrobić większą czcionką) pytania a linki jako bardziej drugorzędne lub w ogóle jako przyciski czy jakieś skróty. Druga sprawa to kiedyś na głównej szybko można było przejść do starszych wpisów bo na dole była możliwość czegoś w rodzaju pokarz starsze czy coś w rodzaju nawigacji w sliderach i było to dla mnie dość wygodne bo nie zawsze miałem czas wszystko czytać a poza tym do niektórych rzeczy lubię sobie wrócić a teraz to muszę wchodzić w teksty i zastanawiać się, w którym dziale widziałem coś tam ale bo przeszukiwać dział po dziale jednak gdy taka informacja była dość nie dawno to starym sposobem znajdowałem to szybko a obecnie bywa różnie .Tak czy owak prowadzenie serwisu zależy tylko i wyłącznie od Was ale gdyby zależało wam na drobnych opiniach innych to moje zdanie już znacie .Pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
 
 
0 # Emil Gawin 2012-11-10 22:12
Cieszę się że spotkanie Ci się podobało i mam nadzieję że kolejne Cię nie zawiodą.

Odnośnie Twoich opinii na temat zmian - zapraszam do wątku na ten temat na naszym forum - tam można swobodniej podyskutować i powymieniać się opiniami. Skoro jednak już napisałeś tutaj to odniosę się w punktach do tego o czym napisałeś:

a) tak jak pisaliśmy - spotkania w tej chwili są cyklicznie, co tydzień regularnie i bez zmian (jeśli jakieś zmiany się pojawiają to o tym informujemy. Dlatego też wydaje nam się że informacja z tematem spotkania nie musi się pojawiać co tydzień na stronie w formie posta - wystarczy że taka informacja wyświetla się w formie countera na każdej z podstron, na naszym Facebooku, Google + oraz Twitterze - możesz wybrać dowolne, albo i wszystkie drogi kontaktu.
Wydaje nam się że zdecydowanie lepszym pomysłem jest obszerniejszy opis spotkania już po jego nagraniu - biorąc pod uwagę dalszy rozwój spotkań i serwisu to ta metoda jest zdecydowanie lepsza.

b) Agenda będzie docelowo generowana w inny sposób, a w tym momencie musi Wam wystarczyć to co jest.

c) Odnośnie przechodzenia na kolejne strony z artykułami postanowiliśmy uznać zasadę dziś pytanie - dziś odpowiedź i w tej chwili dodaliśmy paginacje na stronie głównej w której możesz znaleźć wszystkie artykuły od najnowszych do najstarszych wg. daty publikacji. Poprzednia metoda działająca na zasadzie slidera nie była odpowiednio zoptymalizowana pod względem zgodności z parametrami google w związku z czym musieliśmy to zmienić.

To tyle. Jeszcze raz dziękuje za wszystkie uwagi i sugestie, a do dalszej dyskusji na temat zmian w serwisie zapraszam do wątku: http://motionfreaks.pl/glowna-forum/5-aktualnosci/2603-zmiany-na-mf-10-10-2012
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt