Menu

Motionfreaks Hangout 16: O kompozycji, designie, typografi i innych podstawach

motionfreaks-hanhout-design-typografia-kompozycja-miniPo tygodniowej przerwie związanej z naszym uczestnictwem w Filmteractive Festival w Łodzi wracamy z kolejnym spotkaniem z cyklu Motionfreaks Hangout. Tym razem wracamy do fundamentalnych zasad związanych z designem, typografią i kompozycją.

Kompozycja, teoria kolorów, design to pojęcia, które są niezmiennie ważne niezależnie od tego czy jesteśmy filmowcami, motion designerami, grafikami czy projektantami wnętrz. Dlatego też postaramy się porozmawiać o podstawowych prawidłach określających te zasady oraz o tym czy należy się ich zawsze trzymać i kiedy możemy sobie pozwolić na ich łamanie.

motionfreaks-hanhout-design-typografia-kompozycja
Wszystkich tych, którzy chcieliby razem z nami wziąć udział w spotkaniu z kamerą i mikrofonem - prosimy o kontakt przez formularz kontaktowy http://bit.ly/MFpytania. Przez wspomniany formularz możecie również zadawać pytania, na które chcielibyście abyśmy odpowiedzieli podczas spotkania.

Każdy oczywiście może nas oglądać na naszej stronie oraz w serwisie Youtube oraz komentować i zadawać pytania w komentarzach pod filmem oraz artykułem.

Jeśli chcesz podyskutować z innymi naszymi widzami zapraszamy na czat MotionFreaks.pl na którym codziennie znajdziecie ciekawe dyskusje, a w trakcie trwania spotkania możecie podyskutować o nim.

Zapraszamy do oglądania. Pamiętajcie - spotykamy się tu 27 września 2012 o godzinie 19:00

 

Emil Gawin

Od zawsze interesujący się tworzeniem obrazu i wprawianiem go w ruch na wszelkie sposoby. Poczynając od malarstwa czy rysunku, przez animację i motion design a na filmowaniu i postprodukcji kończąc. Od kilku lat dzielę się wiedzą działam w internecie oraz poza nim staram się tworzyć społeczność ludzi twórczych.

Jednocześnie pracuję w "branży" tworząc animacje, i inne ruchome obrazy.

Znajdziecie mnie na Google+ i Twitter

Strona: splaszfx.pl/

Komentarze  

 
+2 # Emil Gawin 2012-09-27 19:39
Film o czcionce Helvetica: http://www.youtube.com/watch?v=OpGGNEEhra8
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
 
 
+2 # Emil Gawin 2012-09-27 19:49
Porady jak dobierać fonty, jak projektować i jak używać czcionek: http://www.kentype.pl/?menu=31&group=guide
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
 
 
+2 # Emil Gawin 2012-09-27 20:28
Ksiązka któa bardzo mocno polecamy. Dostępna niestety tylko w języku angielskim,a le i tak warto.
Design Essentials for The Motion Media Artist - Angie Taylor
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
 
 
+1 # natas 2012-09-30 15:26
Nom właśnie o takie podstawy kiedyś was prosiłem więc dzięki :-) i o kompozycji sobie dogooglowałem choć nie ukrywam ,że wolę gdy ktoś kto zaczyna temat go kończy - tyle w ramach krytyki .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
 
 
+1 # Lubię Placki 2012-09-30 21:10
Jak mówiłem na początku spotkania, przedstawiłem tylko podstawy podstaw podstaw i to tak dość pobieżnie, żeby omówić wszystko po prostu nie starczyło czasu Ale co jest fajne, dobrze że sobie doczytałeś o kompozycji (w czasie hangoutu były podawane linki do poszczególnych zagadnień) i na własną rękę powiększyłeś swoja wiedzę:) Już niedługo będziemy kontynuować tematy związane z projektowaniem na kolejnych hangoutach, na które już teraz zapraszam:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt