Menu

Blogi Kreatywne Motionfreaks

Ty piszesz o tym, co Cię interesuje a my zatroszczymy się, aby Twoje słowa dotarły do wszystkich naszych czytelników. 


Tu możesz łatwo i szybko założyć i prowadzić swojego bloga. Jeśli chciałbyś podzielić się swoją twórczością, przemyśleniami na temat tworzenia, filmowania, fotografii czy animacji lub jeśli chciałbyś zainspirować innych tym, co Ciebie interesuje – załóż swojego bloga i napisz pierwszy post., Jeśli nie wiesz jak to zrobić skorzystaj z FAQ BLOGÓW KREATYWNYCH lub zapytaj nas poprzez formularz kontaktowy.

 • Start
  Start Tutaj znajdziesz wszystkie posty dostępne na stronie.
 • Kategorie
  Kategorie Wyświetla listę kategorii tego bloga.
 • Etykiety
  Etykiety Wyświetla listę etykiet używanych na tym blogu.
 • Blogerzy
  Blogerzy Wyszukaj ulubionego blogera na stronie.
 • Archiwum
  Archiwum Zawiera listę postów, które zostały utworzone wcześniej.
 • Login

Dodane przez w w Motion Design

Czas potrzebny na przeczytanie: 6 minut

O czym: czemu, i jak zrobić template na videohive.net?

Witam w kolejnym wpisie z cyklu „zrób se …….’ .Tym razem zamiast kreskówki w EA, robimy template na Videohive.

Dla przypomnienia, Videohive.net,  to jeden z ośmiu sklepów online (które funkcjonują na zasadzie przypominającej komis) envato.com sprzedających szablony stron internetowych, audio, fotografii, modeli 3D oraz oczywiście templatów After Effects i Cinema 4D. Wstawiasz swój projekt, recenzent sprawdza, i jeśli się spodoba i wszystko gra od strony technicznej, to pojawia się w sklepie, a Ty dostajesz udział w sprzedaży od każdej sprzedanej sztuki.

Dlaczego?

Primo. Możesz zarobić na czymś co lubisz robić. Chociaż nie nastawiałbym się na myślenie o Videohive jako źródle utrzymania, i rzucał dotychczasową pracę, przynajmniej na początku J.Pewnie że Videohive jest pełny utalentowanych twórców, takich jak np.: InlifeThrill, którzy przekroczyli pewien próg sprzedaży (200-250 szablonów miesięcznie) , i w dodatku mieszkają w krajach gdzie koszty utrzymania są relatywnie niskie, wiec jest to pewnie możliwe.

http://videohive.net/user/InlifeThrill

http://videohive.net/author/top_authors

2. Możesz pracować z domu, być własnym szefem i wszystkie decyzje artystyczne zależą tylko od Ciebie. Choć nas dłuższą metę pracując tylko tak, chyba tracisz na możliwości nauki pracy z klientem i rozwój umiejętności jaki daje tylko praca w zespole.  

3. Przekonasz się czy Twoje projekty są na tyle dobre i elastyczne żeby ‘reviewer’ z Videohive zdecydował się je wstawić na stronę. Odnosi się to zwłaszcza do tych którzy dopiero się uczą, ale nie tylko. Moją przygodę z After Effects zacząłem pod koniec 2011 roku, a Videohive  i sekcja “Grab this month's freebies from across Envato Market” była dla mnie doskonałym miejscem nauki, oraz benchmarkiem jaki chciałem kiedyś osiągnąć.

Polecam uczącym się Motion Design ściąganie darmowych templatów z Videohive - a tzw. Reverse engineering, jako doskonałą formę nauki. Można naprawdę wiele się nauczyć drążąc szablony jak detektyw i dochodząc krok po kroku jak ten gość to wyczarował.. Nauczysz się też jak efektywnie i przejrzyście zorganizować projekt, aby w łatwy sposób można było go później edytować, i jak używać najmniejszej ilości efektów do uzyskania danego efektu wizualnego. Budowanie templatów zmienia też, w moim przypadku tak było, myślenie o projekcie, poprawia organizację pracy i jestem pewien wpłynie pozytywnie na wszystkie Twoje projekty.

Jak?

 1. Jak wspomniałem ściągnij kilka projektów z darmowej sekcji, zobacz jak są zbudowane, i obserwuj co się sprzedaję, jakie projekty kupują ludzie i przede wszystkim próbuj na zasadzie Action+learning+mistakes=results, nie zrażając się przy pierwszej nieudanej próbie. Oczywiście prześledź też ‘help file’ na Envato:

https://help.market.envato.com/hc/en-us/articles/203269650-A-step-by-step-guide-to-the-upload-process

W moim przypadku udało się za 3 podejściem, poniżej linki do dwóch templatów, które zostały odrzucone i dwóch które zostały zaakceptowane. Dwa pierwsze udostępniłem do darmowego pobrania i dowolnego użytku:

http://vimeo.com/102670048

http://vimeo.com/128425929

http://vimeo.com/126751731

http://vimeo.com/132420020

 1. W Videohive mają wiele kategorii, infographics, openers, etc, ale projekty te zazwyczaj są dość rozbudowane, i na początek chyba lepiej zacząć od ‘logo stings’- jeśli nasza pierwsza próba spotka się z odmową, nie będziemy sobie rwać włosów z głowy ze zainwestowaliśmy tyle czasu w nieudany projekt.

Niestety Videohive to nie piaskownica, i nie jest dobrym miejscem do nauki na błędach. Projekty odrzucone są zaopatrzone w maila, który jak przystało na firmę sprzedającą szablony, też jest szablonowy. A w sumie fajnie by było gdybym mógł się dowiedzieć czy projekt był:

 1. Brzydki/nie estetyczny
 2. Niedociągnięty technicznie
 3. Tuzinkowy

Niestety, polityczna poprawność na dobre zaatakowała Australie, i chyba na to nie pozwala. Poniżej zrzut “rejection mail” jaki dostałem przy pierwszym projekcie.

list_odmowny_envato.JPG

Powodzenia. 

Piotr. 

Oceń ten wpis:
Przeczytano: 2951 3 komentarze Czytaj dalej

Dodane przez w w Motion Design

Tytuł mówi sam za siebie. 8 Miesięcy temu zrobiłem ostatni projekt, potem przez długie miesiące nie miałem styczności z After Effects.

Co do projektu, jest wiele nie dociągnięć, jest wiele rzeczy które bym poprawił (np.  od. 1:58  wygląda to jak z power pointa), te zdjęcia niektóre są rozjechane itd. . Ale jednej rzeczy nauczyłem się  robiąc ten projekt - każdy element animacji jest ważny. W tym przypadku, wydawało mi się że te napisy nie muszą ładnie wyglądać, mają tylko przekazywać treść. Tutaj się myliłem, jeżeli nie będziemy dokładni w małych rzeczach, to w tych większych również damy plamę.

 

 

 

Oceń ten wpis:
Przeczytano: 105812 0 komentarze Czytaj dalej

Dodane przez w w Motion Design

No może nie od zera bo jakiś kunszt w tej dziedzinie już posiadam. Zaczynam ten temat, ponieważ chciałbym móc się z kimś podzielić tym co robię, a w sumie to wolałbym bardziej aby krytyczne oko bardziej doświadczonych ode mnie spoglądało na to co robię.

Ostatni rok był dla mnie praktycznie bez produktywny, zrobiłem może z 3 poważne projekty i to wszystko. Nie doszkalałem się, nie rozwijałem się, po prostu robiłem wszystko żeby nie robić nic.

Ten rok będzie inny ! Zamierzam do wakacji uzupełnić swoje portfolio i spróbować pracy w jakieś firmie.

Jako iż najlepszą metodą nauki jest tworzenie, postanowiłem że będę tworzył różne animacje na własne potrzeby.

Jako pierwszy projekt zrobię animację dla mojej dziewczyny na walentynki

przedstawiającą początek naszego poznania się(poznaliśmy się na fb, całkiem przypadkiem) oraz kolejne etapy rozwijania się wydarzeń, połączone w ciekawie animujące się zdjęcia na osi czasu . Wizja na to wygląda w ten sposób, że całość odbywa się tak jakby na facebooku i wszystko pokazuje się na osi czasu.

 

 

 

 

 

Oceń ten wpis:
Przeczytano: 1858 3 komentarze Czytaj dalej

Dodane przez w w Motion Design

Od zawsze – a przynajmniej przez wszystkie lata, w których sam zajmuję się motion designem – w społeczności trwają dyskusje czyj komputer jest bardziej wydajny, jakie podzespoły są wydajniejsze, która wersja Adobe After Effects ma lepsze osiągi. Dzięki benchmarkom i projektom testowym możemy mówić o realnych osiągach.

adobe-after-effects-benchmark

Oceń ten wpis:
Przeczytano: 3823 12 komentarze Czytaj dalej

Dodane przez w w Motion Design

Jeśli ktoś po przeczytaniu bardzo inspirującego wpisu na blogu Emila Gawina- After Effects w służbie Angry Birds ( http://motionfreaks.pl/blog/after-effects-w-sluzbie-angry-birds ), tak jak ja, ma ‘ochotę siąść do Ilustratora, przygotować postać a potem zbudować rig’, to gorąco zachęcam do użycia do tego celu właśnie After Effects. Choć sam proces animacji jest dość żmudny, to uważam że AE świetnie sprawdza się w tej roli i chyba jedynym minusem tego programu jest tak naprawdę brak możliwości „onion skinning” (http://en.wikipedia.org/wiki/Onion_skinning) i co za tym idzie animacji poklatkowej.

Oznaczone w: after effects animacja
Oceń ten wpis:
Przeczytano: 4312 0 komentarze Czytaj dalej

Dodane przez w w Motion Design

Jak powstają filmy animowane? Oczywiście tak jak wiele jest technik animacyjnych tak wiele jest i programów, którymi można je wykonać. Dość rzadko jednak widać Adobe After Effects w dużych produkcjach filmów animowanych. Jak się okazuje twórcy Angry Birds Toons poszli inna drogą.

after-effects-i-angry-birds-toons

Oceń ten wpis:
Przeczytano: 5264 0 komentarze Czytaj dalej

Dodane przez w w Motion Design

Od kiedy pamiętam swoją świadomą pracę z komputerami zawsze w każdym programie dbałem o to, aby często zapisywać postępy nad projektem.  Skrót klawiszowy CTRL+S jest przeze mnie używany w zasadzie już nieświadomie jak odruch bezwarunkowy. Okazuje się, że w Adobe After Effects ten odruch może przysporzyć więcej szkód niż korzyści.

ctrls-ae-gubi

Oceń ten wpis:
Przeczytano: 118933 1 komentarz Czytaj dalej

Dodane przez w w Motion Design

Od kilku dni zastanawiam się czy cokolwiek napisać o klipie Cichy a.k.a. Romeo psychopata - Otwórz -  w obrazku ładny i ładnie animowany, a w przekazie niestety odrażający. Cóż - obrazek jednak wygrał.

ROMEO-PSYcHOPATA

Oceń ten wpis:
Przeczytano: 4886 0 komentarze Czytaj dalej

Dodane przez w w Motion Design

No może nie dosłownie Plexus i Optical Flares ale dwa preseciki które działają w nieco podobny sposób!

A jakos do przeczytania tego wpisu musiałem Was zachęcić ]:>

Oceń ten wpis:
Przeczytano: 6894 0 komentarze Czytaj dalej

Dodane przez w w Motion Design

Wiele osób pracując w Adobe After Effects pracuje na dwóch monitorach – sam tak od wielu lat robię. I wiele osób spotka się z problemem pod tytułem: Jak zrobić Full Screen na drugim ekranie? A sprawa jest bardzo prosta.

adobe-after-effects-preview-second-screen

Oceń ten wpis:
Przeczytano: 7642 0 komentarze Czytaj dalej

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt