Menu

Blog okołoadministracyjny

Emil Gawin - animacje reklamowe

 • Start
  Start Tutaj znajdziesz wszystkie posty dostępne na stronie.
 • Kategorie
  Kategorie Wyświetla listę kategorii tego bloga.
 • Etykiety
  Etykiety Wyświetla listę etykiet używanych na tym blogu.
 • Blogerzy
  Blogerzy Wyszukaj ulubionego blogera na stronie.
 • Archiwum
  Archiwum Zawiera listę postów, które zostały utworzone wcześniej.
 • Login

Po co mi blog? - Blogi Kreatywne Motionfreaks

Dodane przez w w Różne
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Przeczytano: 4216
 • 0 komentarze

blogi-kreatywne-motionfreaks---po-co-ci-blog

Od jakiegoś czasu w naszym serwisie pojawiła się możliwość prowadzenia własnego bloga kreatywnego. Może to zrobić każdy zarejestrowany użytkownik naszego serwisu, który ma coś ciekawego do powiedzenia - pytanie jednak brzmi - Po co? Po co Ci blog i jego prowadzenie?


Z tym pytaniem spotykam się osobiście od kilku lat - w zasadzie od początku, od kiedy zacząłem udzielać się w sieci i prowadzić lub współprowadzić własne blogi. Pytanie brzmi, po co? Jaki jest cel prowadzenia bloga, jaki jest sens prowadzenia bloga? Czy blogi to nie trata czasu?

Jako że nasze Blogi Kreatywne Motionfreaks powstały, to w końcu mogę zacząć pisać kolejnego swojego bloga i w nim akurat dzielić się wiedzą na temat tego jak, i po co prowadzić bloga? W tym dzisiejszym wpisie postaram się przybliżyć każdemu zainteresowanemu moja wizję blogowania i powodów, dla których osobiście prowadziłem i prowadzę różne blogi, a w kolejnych wpisach postaram się odpowiedzieć na pytania typu:

 • - Jak prowadzić bloga?
 • - Ile czasu trzeba poświęcić na prowadzenie bloga?
 • - Czy prowadzenie bloga się opłaca?
 • - Jakie są rodzaje blogów?
 • - Czy blog to to samo, co profil na FB, G+ czy twitterze?

… I na kilka innych pytań, które się pojawiało, co jakiś czas w rozmowach ze znajomymi oraz w sieci.

Zacznę, więc od tego, Po co mi prowadzenie bloga? I Po co mi blog na Blogach Kreatywnych Motionfreaks?

Dlaczego prowadzę blogi/blogi?

po-co-prowadzić-bloga-jak-arabiac-na-blogachZacznę może od siebie i przyznam się, że swojego pierwszego bloga zacząłem prowadzić, ponieważ chciałem mieć miejsce w sieci gdzie będę mógł powiedzieć/napisać to, co mi siedzi w głowie, gdzie mógłbym napisać o tym, co mnie inspiruje, denerwuje, deprawuje... I wszystkie inne uje, jakie mi tylko do głowy przyszły. Tak się zaczęło i widać im jestem starszy tym mam więcej do powiedzenia, bo co rusz pakuję się w nowe przedsięwzięcia, nowe blogi, nowe społeczności, nowe działania sieciowe.
Bardzo szybko okazało się, że blogi nie musza służyć tylko, jako prywatne pamiętniki, bardzo szybko okazało się, że są inni ludzie również piszący blogi i ludzie, którzy chcą te blogi czytać. Okazało się, że czytając chcą tez uczestniczyć w życiu bloga, komentować go, udostępniać znajomym i  odpowiadać na swoich blogach na pytania zadane u mnie.
Bardzo szybko również okazało się, że jeden blog to za mało, ponieważ nie można pisać o wszystkim na jednym blogu, bo to trochę tak jakbyśmy wrzucali do jednego miksera mięso mielone i lody waniliowe i kazali innym to jeść :/ - wiem … nie jest to zbyt ładne porównanie, ale wydaje się trafne :)

Dlaczego Ty powinieneś zacząć blogować?

Powodów może być, co najmniej kilka. Po pierwsze pisanie bloga wskazane jest każdemu, kto chce się dzielić tym, co w nim siedzi, ale nie tylko.
Blog może być również swoistym portfolio - jeśli jesteśmy filmowcami, motion designerami, grafikami czy fotografami. Bloga możemy potraktować dosłownie, jako portfolio i na nim prezentować nasze prace, realizacje zleceń, które wykonywaliśmy, czy prace wykonywane dla siebie. Blog może być również takim mniej typowym portfolio gdzie będziemy nie tylko prezentowali nasze prace wykonane, skończone, ładne i wymuskane, możemy na blogu publikować materiały w trakcie pracy, w połowie drogi, informacje o problemach z realizacją, czy o problemach ze sprzętem, na którym pracujemy. Dzięki temu możemy zyskać klika rzeczy:

a) pomoc innych blogerów i naszych czytelników w razie problemów z naszym projektem

b) konstruktywną krytykę naszych prac i dokonań

c) dzięki blogowemu portfolio potencjalni pracodawcy lepiej widzą nasze dokonania, umiejętności i to jak sobie radzimy z potencjalnymi problemami. Dzięki temu możemy być bardziej wiarygodni dla naszych potencjalnych pracodawców.

Prowadzić bloga możesz również w celach zarobkowych, ale to akurat zupełnie inna historia i coś, co nie wydaje mi się zbyt dobrym pomysłem. Myślę, że blog, powinien być prowadzony szczerze, a nie dla pieniędzy.

To w zasadzie tyle tytułem wstępu do blogowania. Mam nadzieję, że już wiecie, po co Wam blog? Jeśli ten post Wam pomógł to się cieszę, jeśli macie jakieś pytania to proszę o nie w komentarzach. Jeśli macie jakieś pytania związane z założeniem lub prowadzeniem bloga na Blogach Kreatywnych Motionfreaks - również proszę o info - na każde pytanie odpowiem, a tym czasem dziękuję i zapraszam do kolejnego wpisu, który ukaże się już wkrótce a w którym się dowiecie o różnych rodzajach blogów takich jak foto blogi, video blogi, blogi korporacyjne etc.

Oceń ten wpis:

Od zawsze interesujący się tworzeniem obrazu i wprawianiem go w ruch na wszelkie sposoby dostępne zwykłemu śmiertelnikowi. Poczynając od malarstwa czy rysunku, przez animację i motion design a na filmowaniu i postprodukcji kończąc. A od kilku la chcąc dzielić się wiedzą i służyć radą działam w internecie oraz poza nim staram się tworzyć społeczność ludzi twórczych oraz wpływać na rozwój kreatywności. 


Znajdziecie mnie na Google+ i Twitter 


http://splaszfx.pl/

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Log In or Sign Up

W razie jakichkolwiek problemów z logowaniem lub rejestracją prosimy informację na http://motionfreaks.pl/index.php/kontakt